Gynekologická
cytológia

DeflaGyn® Vaginálny gél

Ako prebieha cytologické vyšetrenie?

 

Pokiaľ sa výsledky Vášho steru vrátili opätovne k lekárovi pozitívne, znamená to, že v laboratóriu zistili abnormálne alebo neobvyklé bunky na krčku maternice.

Neznamená to, že máte rakovinu krčka maternice. Najčastejšie abnormálny výsledok testu znamená, že došlo ku zmenám buniek spôsobený ľudským papilomavírusom (HPV) – najčastejšie pohlavne (sexuálne) prenosná pohlavná infekcia. Tieto zmeny môžu byť spôsobené ale aj baktériami, inými vírusmi, podráždením epitelárnych buniek chemikáliami z cigaretového dymu a podobne.

Lekár zhodnotí výsledky steru a dohodne sa s Vami na ďalšom postupe. Jeho odpoveď bude závisieť od toho, aký typ abnormálnych buniek sa nachádza vo Vašom krčku maternice. Časť týchto zmien v epiteli  krčku maternice spontánne vymizne, alebo dôjde k zlepšeniu nálezu a preto radikálny chirurgický zákrok nie je nevyhnutný. Postup lekára samozrejme závisí od typu nálezu a iných okolností. Veľmi často lekár volí stratégiu „watchfulwaiting“ alebo čakanie a sledovanie čo je obdobie (3, 6, 12 mesiacov) bez lekárskeho zásahu, do ďalšieho kontrolného steru.

Toto obdobie je pochopiteľne pre každú ženu veľmi psychicky náročné. A preto je tu DeflaGyn®

Vaginálny gél DeflaGyn® je systém zdravotníckych pomôcok. DeflaGyn® by sa mal používať po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Pred použitím aplikačnej súpravy DeflaGyn® si pozorne prečítajte súhrn pokynov na použitie.
(CE 1014 vaginálny gél, CE 0459 aplikátor)

Príbalovú informáciu si môžete stiahnuť TU.

DeflaGyn vaginálny gél vlna