Zloženie
DeflaGynu®

DeflaGyn® Vaginálny gél

Čo obsahuje DeflaGyn®?

DeflaGyn® obsahuje vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý (SiO2) a antioxidačný Deflamin® – biologicky aktívny selén, patentovaná kombinácia seleničitanu sodného a kyseliny citrónovej.

Zloženie na dávku (5 ml)
Vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý 10,0 mg
Kyselina citronová 24,8 mg
Seleničitan sodný 0,83 mg
Ekvivalent selénu 0,25 mg

Podporné prostriedky:
hydroxyethylcelulóza, voda.

Konzervačné látky:
sorban draselný, benzoan sodný.

Oxid kremičitý

Oxid kremičitý obsiahnutý v DeflaGyne je vysoko dispergovaný mikronizovaný oxid kremičitý. Je to schválený a overený chemický prostriedok, ktorý adsorbuje baktérie, vírusy a ďalšie molekulárne kontaminanty zo sekrécie.

Kyselina citrónová a seleničitan sodný

Selén pôsobí v ľudskom tele predovšetkým ako antioxidačné činidlo. Neutralizuje jedovaté peroxidy, ktoré sa vytvárajú počas premeny telesného tuku na energiu a môžu narušiť bunkové zložky vrátane DNA.

Kyselina citrónová je organická kyselina nachádzajúca sa v citrusoch, ktorá sa bežne používa ako konzervačný prostriedok v balených potravinách a nápojoch. Pridáva sa do nich z rôznych dôvodov – pre zvýšenie kyslosti a úpravu chuti, ako konzervant alebo antioxidant.

Kombinácia seleničitanu sodného s kyselinou citrónovou výrazne zvýšila antioxidačný potenciál seleničitanu sodného.

Antioxidačná kapacita DEFLAMINu®, patentovanej kombinácie kyseliny citrónovej a seleničitanu sodného vykazujú vysoký antioxidačný efekt, dokonca vyšší ako vitamín C.

Vaginálny gél DeflaGyn® je systém zdravotníckych pomôcok. DeflaGyn® by sa mal používať po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Pred použitím aplikačnej súpravy DeflaGyn® si pozorne prečítajte súhrn pokynov na použitie.
(CE 1014 vaginálny gél, CE 0459 aplikátor)

Príbalovú informáciu si môžete stiahnuť TU.

DeflaGyn vaginálny gél vlna