DeflaGyn®

DeflaGyn® Vaginálny gél na podporu spontánnej remisie a regresie (zmiernenie až vymiznutie príznakov ochorenia) po nejasnom stere z krčka maternice.

DeflaGyn® Vaginálny gél

Čo je to DeflaGyn®?

DeflaGyn® je vaginálny gél s účinnosťou potvrdenou klinickými dátami, ktorý je vhodný na použitie pri náleze nejasného cervikálneho steru v týchto prípadoch:

  • Po nejasných cervikálnych steroch (ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL/PAP II-p, PAP III-p, PAP IIID1, PAP IIID2 (Munich III) PAP III, PAP IIID) alebo
  • HPV-Indukovaných (vzniknutých) alebo
  • P16/Ki-67 POZITÍVNYCH CERVIKÁLNYCH LÉZIÍ alebo
  • CERVIKÁLNYCH ERÓZIÍ

Vaginálny gél DeflaGyn® pomáha pri spontánnej (fyziologickej) normalizácii nálezu na krčku maternice počas obdobia čakania na kontrolný ster z krčka maternice.

Balenie

DeflaGyn® je dostupný v 150 ml balení s dvomi aplikátormi na jeden mesiac.

Účinok DeflaGynu®

DeflaGyn® naviaže patogény, zabraňuje ich šíreniu a následne antioxidačným účinkom Deflaminu® ich neutralizuje a vylúči z pošvy.

Kedy by som mala používať túto pomôcku?

DeflaGyn® sa má používať v prípade nejasného steru ASC-US a pri náleze LSIL z krčka maternice.

Ako dlho mám používať DeflaGyn®?

DeflaGyn®  sa má používať v prípade nejasných cervikálnych sterov (ASC-US, ASC-H, LSIL, HSIL/PAP II-p, PAP III-p, PAP IIID1, PAP IIID2 (Munich III) PAP III, PAP IIID) alebo HPV-Indukovaných (vzniknutých) alebo P16/Ki-67 POZITÍVNYCH CERVIKÁLNYCH LÉZIÍ alebo CERVIKÁLNYCH ERÓZIÍ) po dobu 3 mesiacov (3×28 dní) počas čakania na kontrolný ster z krčka maternice.

Nemenštruujúce pacientky
DeflaGyn® by sa mal používať po dobu 3×28 dní. Po 28 dňoch liečby, prosím prerušte používanie intravaginálneho gélu DeflaGyn® na dobu 3 dní. Potom pokračujte v liečbe po dobu ďalších 28 dní a prestaňte na ďalšie 3 dni. Následne pokračujte v treťom liečebnom cykle.

Menštruujúce pacientky
Nepoužívajte intravaginálny gél DeflaGyn® počas menštruácie (cca 3-5 dní za cyklus). Nie je nutné prerušovať liečbu na ďalšie 3 dni, pretože menštruácia sa už počíta ako prestávka v liečbe.

Čo potrebujete vedieť pred použitím tohoto produktu

Pred použitím fľašu dobre pretrepte! Po použití môže časť aplikovaného gélu vytiecť. Tento gél sa môže javiť mierne červenkastý a môže sfarbiť vašu spodnú bielizeň. Po vypraní bielizne sfarbenie zmizne. Môžete tiež použiť hygienickú vložku.

Kontraindikácie

Nepoužívajte intravaginálny gél DeflaGyn® ak máte známu precitlivenosť na niektorú zo zložiek tohto produktu. Súčasné použitie vaginálneho gélu DeflaGyn® a produktov, ktoré zostávajú v pošve (napríklad vaginálne krúžky), by mohlo znížiť účinnosť týchto produktov, a preto je kontraindikované.

Zvláštne upozornenia

Vaginálny gél DeflaGyn® by sa mal používať iba po porade s lekárom, obzvlášť počas tehotenstva. Intravaginálne aplikované liečby (terapeutické a/alebo čistiace a/alebo antikoncepčné) by sa mali používať najskôr dve hodiny po podaní vaginálneho gélu DeflaGyn®. Mierne červenkasté zafarbenie na alebo vo viečku fľaše nemá vplyv na ďalšie používanie výrobku.

Vaginálny gél DeflaGyn® je systém zdravotníckych pomôcok. DeflaGyn® by sa mal používať po konzultácii s lekárom alebo lekárnikom.

Pred použitím aplikačnej súpravy DeflaGyn® si pozorne prečítajte súhrn pokynov na použitie.
(CE 1014 vaginálny gél, CE 0459 aplikátor)

Príbalovú informáciu si môžete stiahnuť TU.

DeflaGyn vaginálny gél vlna